Savarankiško gyvenimo namai

Savarankiški gyvenimo namai judėjimo negalią turintiems asmenims integruoti į vientisą Kauno miesto socialinių paslaugų teikimo sistemą. Sukurta savarankiško gyvenimo namų infrastruktūra, būtina ugdyti, mokyti savarankiškumo judėjimo negalią turinčius asmenis. Neįgalių asmenų gyvenimo sąlygos priartintos namų sąlygoms. Gyvenimas savarankiško gyvenimo namuose gerina neįgaliųjų adaptaciją ir sveikatos būklę. Namų gyventojams siekiama atkurti ir įtvirtinti socialinius kasdienio gyvenimo įgūdžius.

Savarankiško gyvenimo namai skirti žmonėms su judėjimo negalia.

Padalinio tikslas – organizuoti judėjimo negalią turinčių asmenų apgyvendinimą padalinyje, kuriems yra 18 ir daugiau metų (išimtinais atvejais – nuo 17 metų) ir nustatytas 35 – 100 procentų darbingumas bei integruoti neįgaliuosius į visuomenę, teikiant bendrąsias ir specialiąsias socialines paslaugas, užtikrinant saugią ir sveiką aplinką, žmogaus orumą atitinkančią pagalbą fizinę negalią turintiems asmenims.

Padalinio uždaviniai:

Suteikti klientams gyvenamąjį plotą, aprūpinti reikalingu inventoriumi;

Garantuoti saugią ir sveiką aplinką, kiek galima artimesnę namų aplinkai, atsižvelgiant į higienos normų reikalavimus;

Ugdyti kliento gebėjimus savarankiškai rūpintis asmeniniu gyvenimu ir dalyvauti visuomenės gyvenime, teikiant bendrąsias socialines paslaugas;

Sudaryti sąlygas savarankiškai tvarkytis savo asmeninį gyvenimą;

Ugdyti ir palaikyti klientų kasdieninio gyvenimo įgūdžius;

Mokyti gyventi su savo negalia ir jos pasekmėmis;

Padėti integruotis į darbo rinką.

Adresas:

Chemijos g. 5

LT –51348, Kaunas, LIETUVA

Tel./fax. (+370) 37 340273

El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.


Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centro Socialinių paslaugų žmonėms su proto negalia skyriuje teikiamos taip pat veikia Savarankiško gyvenimo namų paslaugos. Namai skirti proto negalią turintiems asmenims, kuriems reikalinga minimali pagalba. Neįgalūs asmenys namų aplinkos kambariuose gyvena savarankiškai. Savarankiško gyvenimo namų gyventojai su specialistų pagalba ir priežiūra tvarkosi buitį, planuoja išlaidas, atlieka namų ruošos darbus, gamina maistą ir padeda vienas kitam. Įrengtuose kambariuose su reikalingais baldais ir buitine įranga, vienu metu gyvena 15 asmenų. Socialinių darbuotojų ir kitų specialistų pagalba ugdomi jų savarankiško gyvenimo ir socialiniai įgūdžiai, kurie padeda asmenims turintiems proto negalią ugdyti gebėjimus savarankiškai rūpintis asmeniniu gyvenimu, integruotis į darbo rinką ir dalyvauti bendruomenės gyvenime.

Adresas: Pabiržės g. 26, LT - 45126 Kaunas,

Tel.:  (+370) 37 242578 (budintis)

(+370) 37 242579 (vedėja)

El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.