Socialinių paslaugų žmonėms su proto negalia skyrius

       2014 m. kovo 28 d. buvo atvertos, Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centro, Socialinių paslaugų žmonėms su proto negalia skyriaus, durys. Padalinys įkurtas įgyvendinus projektą „Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centro Socialinių paslaugų žmonėms su proto negalia skyriaus įkūrimas“ finansuotą pagal 2007–2013 metų Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programos įgyvendinimo priemonę „Nestacionarių socialinių paslaugų infrastruktūros plėtra“.

      Socialinių paslaugų žmonėms su proto negalia skyriuje teikiamos Dienos socialinės globos paslaugos. Dienos socialinė globa - tai visuma paslaugų, kuriomis asmeniui teikiama kompleksinė, nuolatinės specialistų priežiūros reikalaujanti pagalba dienos metu. Taip pat organizuojami muzikos ir dainavimo, dailės, tekstilės, rankdarbių, relaksacijosužsiėmimai. Minimos kalendorinės, valstybinės ir kitos šventės. Teikiamos psichologo, kineziterapeuto paslaugos, įrengta moderni kompiuterių klasė.

      Skyriuje taip  pat veikia Savarankiško  gyvenimo namai,  skirti proto negalią turintiems asmenims, kuriems reikalinga minimali pagalba. Neįgalūs asmenys namų aplinkos kambariuose gyvena savarankiškai. Savarankiško gyvenimo namų gyventojai su specialistų pagalba ir priežiūra tvarkosi buitį, planuoja išlaidas, atlieka namų ruošos darbus, gamina maistą ir padeda vienas kitam. Įrengtuose kambariuose su reikalingais baldais ir buitine įranga, vienu metu gyvena 15 asmenų. Socialinių darbuotojų ir kitų specialistų pagalba ugdomi jų savarankiško gyvenimo ir socialiniai įgūdžiai, kurie padeda asmenims turintiems proto negalią ugdyti gebėjimus savarankiškai rūpintis asmeniniu gyvenimu, integruotis į darbo rinką ir dalyvauti bendruomenės gyvenime.

Informuojame, kad trumpalaikės socialinės globos laisvų vietų yra. Prašome kreiptis.

Adresas: Pabiržės g. 26, LT - 45126 Kaunas,

Tel.: (+370) 37 242578 (budintis)

(+370) 37 242579 (vedėja)

El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.